Wakacje z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Biblioteką w Rutkach-Kossakach - Gminny Ośrodek Kultury w Rutkach-Kossakach

grupa dzieci trzymające w ręku prace plastyczne zrobione podczas zajęć plastycznych

Wakacje z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Biblioteką w Rutkach-Kossakach

W dniach 27.06 – 01.07.2022 r  w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Rutkach-Kossakach, odbyła się pierwsza część bezpłatnych zajęć wakacyjnych dla dzieci w wieku 6-9 lat. Zajęcia prowadzone były w godz. 10.00-14.00. Druga część zajęć odbyła się natomiast w dniach 08–12.08.2022 r, tym razem dla dzieci w wieku 7-10 lat. Zajęcia prowadzone były w godz. 10.00-12.30. W trakcie dwóch tygodniowych turnusów, z takiej formy wypoczynku skorzystało łącznie 50 dzieci.

Podczas zajęć dzieci przeżyły moc atrakcji oraz niezapomnianych chwil. Brały udział w różnych zabawach oraz grach, dzięki którym integrowały się z nowo poznanymi kolegami i koleżankami. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych rozwijających ich umiejętności manualne. Nie zabrakło również baniek mydlanych, które uatrakcyjniły wyjście na plac zabaw. Dzieci udały się również na spacer odwiedzając miejsca pamięci do których zaliczyć można Grób Nieznanych Żołnierzy.

Dzieci podczas zajęć dowiedziały się ważnych informacji dotyczących udzielania pierwszej pomocy, zapoznały się również z wyposażeniem zestawu ratowniczego R1 wykorzystywanego podczas działań ratowniczych przez strażaków OSP. Nie zabrakło wspólnego oglądania bajek, którym towarzyszyły przepyszne poczęstunki. Na zakończenie, dzieci otrzymały pamiątkowe zdjęcia, które wykonane zostały na tle przedmiotów PRL umieszczonych w Izbie Historycznej Gminy Rutki.

Dzieci zakończyły wypoczynek w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Rutkach-Kossakach zadowolone i uśmiechnięte.

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Rutkach-Kossakach

ul. 11 listopada 5
18-312 Rutki- Kossaki

Tel: 862701041
Tel: 862701064

e-mail:gokib@gminarutki.pl

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.