Wydarzenia - Gminny Ośrodek Kultury w Rutkach-Kossakach

Uczestnicy spotkania z okazji Dnia Kobiet zaciekawieni oglądają przedstawienie teatralne.

Dzień Kobiet na wesoło !

Dnia 08.03.2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Rutkach-Kossakach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Naszym Paniom, przygotowano wieczór pełen atrakcji.

Mieszkańcy Rutek przebrani w kolorowe stroje na tle budynku GOKiB w Rutkach-Kossakach

Orszak Trzech Króli po raz pierwszy w Gminie Rutki

Mieszkańcy Naszej Gminy po raz pierwszy dołączyli do setek pozostałych Gmin w Polsce, gdzie z okazji uroczystości Objawienia Pańskiego organizowane zostały Orszaki Trzech Króli.

W tym roku hasło przewodnie Orszaku Trzech Króli brzmiało „Niech prowadzi nas gwiazda”. Ma ono przypominać uczestnikom, co zmobilizowało mędrców ze Wschodu do wyruszenia w drogę. Ponadto wskazuje, że każdy z nas potrzebuje na swojej drodze dobrych przewodników, którzy będą wskazywać właściwy kierunek.

Dzieci w przebraniach jasełkowych

Jasełka w wykonaniu grupy teatralnej „SMERFY”

Prawdziwie świąteczny klimat mieszkańcy gminy Rutki mogli poczuć podczas czwartkowego wieczoru w Gminnym Ośrodku Kultury.
Dnia 22.12.2022 r. odbyły się jasełka, a przygotowali je podopieczni grupy teatralnej "Smerfy", pod opieką Pani Reginy Bujno.

Nie obyło się bez radości i wzruszeń oraz ciepłych życzeń dla mieszkańców.

Dzieci w przebraniach jasełkowych w kościele na przedstawieniu

Świąteczny czas radosnych serc i integracji

W niespełna tydzień przed świętami Bożego Narodzenia 18-ego grudnia na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury i Biblioteki w Rutkach – Kossakach odbyło się uroczyste spotkanie Wigilijne z udziałem przedstawicieli lokalnych społeczności, stowarzyszeń i organizacji.

Grupa ludzi siedzi na krzesłach. Patrzą na prowadzącego prelekcję który stoi na przeciwko nich.

Skąd się wzięła drobna szlachta w okolicach Rutek?

Dnia 20 listopada 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Rutkach-Kossakach odbyła się Prelekcja Historyczna pt. „Skąd się wzięła drobna szlachta w okolicach Rutek?”.

Wystawa dwóch obrazów. Obraz z lewej strony prezentuje trzy osoby siedzące w powozie ciągniętym przez konia na tle lasów. Na obrazie z prawej strony namalowany został portret kobiety zamyślonej notującej piórem na księdze.

Pierwsza w historii gminy Rutki wystawa obrazów lokalnego artysty

Dnia 23 października 2022 r. w GOKiB uroczyście otwarta została wystawa obrazów lokalnego artysty Bronisława Tyla.

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Rutkach-Kossakach

ul. 11 listopada 5
18-312 Rutki- Kossaki

Tel: 862701041
Tel: 862701064

e-mail:gokib@gminarutki.pl

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.